İslamiyet.forummum.net

 
AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Yeni Üye Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 71
Kayıt tarihi : 15/03/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Yeni Üye Kuralları   Ptsi Mart 30, 2009 8:44 pm

Yeni üye kuralları

Üye kuralları güncellenerek faaliyete girmiştir. Bu kurallar aşağıda şöyle listelenmektedir.


Bismillahirrahmanirrahim
Allaha hamd, gönderilmişlerin en hayırlısına (s.a.v) salat ve selam olsun.

A-) Üyelik başvuru hakkında;

1-) Üyelik tamamen ücretsizdir. Birkaç isim alarak üyelik başvurusunda bulunmayınız. Bu sizin üyeliklerinizin iptaline sebeb olur.

2-) Yapılan üyelik başvuruları kişiye özeldir. Başka kişilere herhangi bir sebebten dolayı devredilemez. Kullanıcıların seçecekleri isimler (nick) küfür ya da argo kelimeler içermemelidir.

B-) Forum Kullanımı hakkında;

3-) Tanışma bölümümüzün amacı güzel sözler yazılma yeridir. Merhaba, Hoşgeldin. ALLAH'ın Selam'ı, Rahmeti, Mağfireti ve Hidayeti sizlerin üzerine olsun deme yeridir. Tartışma, msn adresini ver konuşalım, hadi millet sohbet bulun tartışalım gibi yerler değildir. Bu kurallara uymayanlar sualsiz banlanacaktır.

4-) Bilindiği üzere, bu ortam sanal ortam olmakla beraber, sapık zihniyetler, sapık insanlar heryerde malesef mevcuttur. Rabbim o insanlara hidayet nasip etsin (Amin.) Bu yüzden Özellikle Bayan üyelerimiz, bu konuda çok dikkatli olmalı ve çok sabırlı olmalıdır. Birileri msn veya farklı bir iletişim adresi istediği zaman ona cevap bile vermeyiniz. Rahatsiz eden kişi veya kişileri bizlere (bilgi(@)islamiyet.gen.tr) adresine bildirmeleri halinde gerekli işlemler yapılır inşaAllah.

5-) Hepimizin bu Dünya'da yaptıkları ne içindir? Rahman Rızası değilmidir. O halde hepimiz birbirimizi ALLAH için sevmeliyiz. Birbirimizi kırmamalı ve kötü sözler söylememeliyiz. Gereksiz konuşmamalıyız. ALLAH C.C. Şüphe yok ki her yaptğımız işten haberdardır. Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun. (Buhârî, Edeb 31, 85, Rikak 23; Müslim, Îmân 74, Lukata 14.)

6-) Üyelik neden isteniyor? sorusuna cevaben; Forumda aktif halde rol alabilmek içın üye olunması gerekmektedir. Üyelik kişinin kimliğine hitap etmektedir. Özellikle forum bölümünde paylaşılan bilgileri kimin yazdığını göstermektedir. Üyelerimizden Resimler, Haberler, Makaleler gibi bir çok alternatif alanda kolayca işlem yapılmaktadır. Diğer türlü ziyaretçilere akın bir sistem olsaydı hem saldırılara mağruz kalır, hemde gereksiz mesajlar dolup taşardı. Üyelik sistemi ile gereksiz mesaj atanları direk sistemden kolaylıkla uzaklaştırabiliyoruz. Üyeliğin amacı çeşitli örneklerle çoğaltılabilir.

7-) Sitemiz yöneticileri (kurucuları) herhangi bir tarikata/gruba bağlı değildir. Bu hizmet tamamen ALLAH RIZASI İÇİN, Dinimizin güzelliklerini bu ortama da taşıyabilmek üzere kurulmuştur. Bu yüzden forum bölümünde (Site yöneticisi, Site görevlisi, Yönetici) Unvanına sahip olmayan hiçbir üyemizin, site hakkındaki faaliyetleri dikkate almayınız. Örnek: "şu gün toplantımız var. tüm üyeler şu il'in şu ilçesindeki, şu yerde, şu saatte şuraya davetli gibi" Bu tip bir durumla karşılaşırsanız Bizlere ulaşınız.

8-) Öneri/İstek/Şikayet'lerinizi (bilgi(@)islamiyet.gen.tr) adresine yöneltiniz. Forum bölümüne konu açarak belirtmeyiniz!

9-) Hiçbir mecburiyet zorunluluğa ilişkin, Yönetim Onayı alınmadan, Siteden Yardım Talebinde bulunamaz, hesap numarası, cep numarası izinsiz verilemez. Aksi halde kurallara uyulmadığından dolayı üyelik iptal edilir.

10-) Reklam içerikli hertürlü imza, avatar, mesaj ve resimler yasaklanmıştır.

11-) Foruma bir konu açılırken, sadece o konu ile ilgili yorumları beyan etmek, o konunun daha iyi bir şekilde anlaşılmasına sebebiyet verir. Örneğin; "Konu Adı: Matematik/Rasyonel Sayılar "adlı bir başlıkta "Konu adı: Coğrafya/İllerimiz" adlı konunu işlenmesi uygun görülmemiştir.

12-) Forum içersine konu veya mesaj niteliğinde "Kişiye ait resim" Avatar kısmına şahsi resim veya herhangi bir özel bilginin verilmesi yasaklanmıştır. Uygunsuz Avatar resimleri silinir.

13-) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcılara ait IP'ler sistemde saklanır ve gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

14-) Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal sitelere ait link, yine bu tarz içerik ve yazı yollanamaz.

15-) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da aynı konu ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj göndermek (spam, flood); din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; forum yöneticilerini ve katılımcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

16-) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

17-) Site Analizi bölümü ve imza dışında site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz ya da sitenizin ziyaret edilmesini teşvik etmeniz; sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticarî kaygı güden mesajlar yasaktır. Site Analizi haricindeki bölümlerde yer verilen linkler sadece eğitim amaçlı ya da konuları destekleyici nitelikte olmalıdır.

18-) Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici görseller dışında görsel kullanılamaz. İmzalara görsel eklenemez.

19-) Aynı konu ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj gönderilmesi, forumu sohbet ortamına dönüştürecek mesajların eklenmesi ya da bozuk bir Türkçe ile mesaj yazılması, bu mesajların neden belirtilmeksizin silinmesine sebeb olur.

20-) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

C-) Yönetimin yetkileri hakkında;

21-) Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderildikleri konu ile bağlantısı olmayan mesajları değiştirme ya da silme hakkına sahiptirler. Bu durumdan mesaj sahibini bilgilendirme mecburiyeti yoktur. Konu ve mesajlar eğer ki Ehl-i sünnet itikatına ters düşerse, yöneticiler konuyu silme hakkına sahiptirler. Ehl-i sünnet vel cemaat dışı mesaj ve konuları yayınlayan kişiler uyarılır veya uyarılmadan uzaklaştırılır.

22-) Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden belirli bir süre ya da tamamen uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişilerin (100 mesajdan az mesaj gönderen kullanıcılar) forum kurallarını ihlal etmeleri ya da davranışları ile foruma uymadıklarının görüldüğü durumlarda, uyarılmaksızın sistemden süresiz uzaklaştırılabilirler.

23-) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve "Kullanma Ödüncü Sözleşmesi" gereği her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

D-) Sizlerden ricamız;

24-) Forum konu başlıkları "Acil Yardım" veya "Acil bakarmısınız" gibi açılmamalıdır.

25-) Foruma gereksiz konuların açılması uygun değildir. Eğlence mizah bölümümüzün varolması o bölümü doldurmak anlamına gelmez. Önemli konulara yoğunlaşırsak amacımıza ulaşmış oluruz.

26-) Çeşitli farklı fikirlerin paylaşıldığı forumumuzda, fitne/fesata sebebiyet veren konular ve mesajlar yazılabiliyor. Bu durumda sizden ricamız "Moderatöre bildir" butonuna basarak bize bildirmenizdir. Bu ve buna benzer kişilerle karşılıklı diyaloglar konunun uzamasına sebep verir. Eğer ki konu hakkında gerekli bilgiye sahip ve kaynaklarıyla açıklayabilirseniz, konuya cevap yazabilirsiniz.

27-) Foruma konu açmadan önce arama yapınız, eğerki aynı konuyu bulamazsanız konuyu açabilirsiniz. Fakat açmış olduğunuz konunun bir benzeri daha önceden açılmış ise, sonradan açılan konu silinir.

28-) Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

29-) Alimler, hocalar hakkında kötü mesajların yazılması uygun değildir. Herkes kendi işlemiş olduğu hataları, kusurları düşünürse hiçbir problem olmaz.

30-) Foruma açmış olduğunuz konuları kaynaklarıyla beraber yazmanız daha güvenli bir paylaşım olur. Bu konuda sizden istirham ediyoruz, güvenilir kaynaklarla beslenirsek herşeyin daha güzel olacağına inanıyoruz.

E-) Reklamlar hakkında;

Ana sayfa ve forumda yayınlanan reklamların doğruluğu ve güvenilirliği reklam yayıncılarına aittir. Islamiyet.gen.tr bu konuda herhangi garanti vermez, yayınlanan reklamlardan doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Reklamların konusu dine aykırı ise, şiddetle men etmekteyiz.

F-) Gizlilik İlkesi hakkında;

Kişisel Özel Bilgileriniz: Foruma üye olmak için girmiş olduğunuz kişisel bilgiler (adınız soyadınız, mesleğiniz) sadece forum yönetimi tarafından ulaşılabilir. Bu bilgiler sadece sitemizle ilgili kullanıcı profillerini belirleme amaçlı kullanılacak, sizin isteğiniz ve bilginiz dışında hiçbir şekilde başka kişi ya da kuruluşlara verilmeyecektir.
Bu bilgilerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Üyelik İptali: Forum üyeliğinizi dilediğiniz an iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde tarafımızda bulunan size ait kişisel bilgiler silinecektir. Forum yönetimi tarafından üyelikleri iptal edilen kişilerin kayıtları saklanır, bu kişilerin bu bilgileri sildirmesi mümkün değildir.

Bu sözleşme Islamiyet.forummum.net ile forum üyeleri arasında üyelik başvurusu sırasında yapılmıştır. Foruma üye olanlar, yukarıdaki yazılanları okuduklarını, onayladıklarını ve kabul ettiklerini garanti ederler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://islamiyet.forummum.com
 
Yeni Üye Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: S.S.S - Kurallar ve İstekleriniz-
Buraya geçin: